Bendigo Competition Socity Inc.
Bendigo Competitions Society Inc.
ABN 39 787 086 224

Enter Online
via Stardom



Instrumental

Saturday 28th and Sunday 29th April 2007

SECTION: 145   Grade Three - own choice WOODWIND SOLO

1ST  Elizabeth Coughlin                    Bendigo
2ND Stephanie Mein                          Bendigo
3RD Madeleine Mein                         Bendigo

SECTION: 146   AMEB/ANZCA 2007 Grade 3 WOODWIND SOLO

1ST  Stephanie Mein                          Bendigo
2ND Madeleine Mein                         Bendigo
3RD Elizabeth Coughlin                    Bendigo

SECTION: 147   Grade Four - own choice WOODWIND SOLO

2ND Brooke West                               Bendigo

SECTION: 148   AMEB/ANZCA 2007 Grade 4 WOODWIND SOLO

1ST  Brooke West                               Bendigo

SECTION: 150   AMEB/ANZCA 2007 Grade 5 WOODWIND SOLO

2ND Eve Godber                                 Axe Creek

SECTION: 168   Grade Five - own choice BRASS INSTRUMENT SOLO

2ND Izaak Lea                                   Strathfieldsaye

SECTION: 169   AMEB/ANZCA 2007 Grade 5 BRASS INSTRUMENT SOLO

1ST  Izaak Lea Strathfieldsaye

SECTION: 177   14 years and over WOODWIND SOLO - AUSTRALIAN COMPOSER

1ST  Shalley Robins                           Castlemaine
2ND Hannah Lewis                            Castlemaine
3RD Edwin Spark                               Flora Hill

SECTION: 183   14 years and under INSTRUMENTAL DUET or TRIO

1ST  Jessica Stammers & Cassandra Niven                  Romsey
2ND Nic Easton & Darcy Saville                                     Swan Hill

SECTION: 189   13 years and under WOODWIND INSTRUMENTAL GROUP

1ST  Flute Ensemble A                      Bendigo
2ND Flute Ensemble B                      Bendigo

SECTION: 193   12 years and under WOODWIND SOLO

1ST  Eve Godber                                 Axe Creek
2ND Madeleine Mein                         Bendigo
3RD Stephanie Mein                          Bendigo

SECTION: 194   14 years and under WOODWIND SOLO

2ND Edwin Spark                               Flora Hill

SECTION: 202   14 years and over BRASS INSTRUMENT SOLO - AUSTRALIAN COMPOSER

1ST  Izaak Lea                                   Strathfieldsaye
2ND Robert Greenaway                    Strathfieldsaye

SECTION: 141   Grade One - own choice WOODWIND SOLO

1ST  Sophie Nester                             Bendigo

SECTION: 142   AMEB/ANZCA 2007 Grade 1 WOODWIND SOLO

1ST  Sophie Nester                             Bendigo

SECTION: 143   Grade Two - own choice WOODWIND SOLO

1ST  Madeline Cook                          Bendigo

SECTION: 144   AMEB/ANZCA 2007 Grade 2 WOODWIND SOLO

1ST  Madeline Cook                          Bendigo

SECTION: 151   Grade Six - own choice WOODWIND SOLO

1ST  Hannah Lewis                            Castlemaine
2ND Tony De Koke                           Myers Flat
3RD Ashleigh Davis                           Longlea

SECTION: 152   AMEB/ANZCA 2007 Grade 6 WOODWIND SOLO

1ST  Hannah Lewis                            Castlemaine
2ND Sophie Munro                            Chewton
3RD Edwin Spark                               Flora Hill
HM  Tony De Koke                           Myers Flat

SECTION: 153   Grade Seven - own choice WOODWIND SOLO

1ST  Shalley Robins                           Castlemaine

SECTION: 154   AMEB/ANZCA 2007 Grade 7 WOODWIND SOLO

1ST  Shalley Robins                           Castlemaine

SECTION: 157   23 years and under WOODWIND SOLO

1ST  Madeline Clarke                        Kangaroo Flat
2ND  Jacqui Clancy                            Strathfieldsaye
3RD  Edwin Spark                               Flora Hill

SECTION: 176   23 years and under BRASS INSTRUMENT SOLO

1ST  Andrew Young                           Bendigo
2ND Julie Boyer                                  Carlton

SECTION: 178   PRIMARY SCHOOL LEVEL RECORDER SOLO

1ST  Sophie Nester                             Bendigo
2ND Alexandra Fitzgerald                Bendigo
3RD Amy Alexander                         Bendigo

SECTION: 184   16 years and under INSTRUMENTAL DUET or TRIO

1ST  Hannah Lewis & Sophie Munro                             Castlemaine
2ND Nic Easton, Darcy Saville & Johnathon Pryor     Swan Hill
3RD Izaak Lea & Robert Greenaway                            Bendigo

SECTION: 187   16 years and under BRASS INSTRUMENT SOLO

1ST  Izaak Lea                                   Strathfieldsaye
2ND Robert Greenaway                    Strathfieldsaye

SECTION: 195 13 years and under MULTI-INSTRUMENTAL GROUP

1ST  Flute, Clarinet, Sax Ensemble                                 Bendigo
2ND Cecilian Junior Ensemble                                         Strathfieldsaye

SECTION: 197   16 years and under WOODWIND SOLO

1ST  Shalley Robins                           Castlemaine
2ND Hannah Lewis                            Castlemaine
3RD Ashleigh Davis                           Longlea

SECTION: 199   Open Age BRASS INSTRUMENT SOLO

1ST  Andrew Young                           Bendigo

SECTION: 200   18 years and under WOODWIND SOLO

1ST  Madeline Clarke                        Kangaroo Flat
2ND Shalley Robins                           Castlemaine
3RD Jacqui Clancy                            Strathfieldsaye

THE MOST PROMISING PLAYER OF AN ORCHESTRAL INSTRUMENT (Other than Strings)

Selected by the Adjuducator was awarded to

IZAAK LEA

Bendigo IT
                      < < Home

Major Sponsors

   

 

      Site constructed by   Copyright Bendigo Competitions
Society Inc 2006-2015